1 » Głośniki niewidzialne2

Producenci

Kategorie

Hity sklepowe

RTI T1B+

pilot RTI T1B+

2 199,00 zł
Programowalny pilot zdalnego sterowania RTI T1B+ Elegancki pilot mogący zapewnić użytkownikowi prostą obsługę wszystkimi urządzeniami audio-video. Dzięki możliwości zaprogramowania wielu funkcji dla każdego przycisku daje ogromne możliwości dla zaprogramowania…
Bose SA-5

Bose SA-5 wzmacniacz strefowy

2 199,00 zł
Wzmacniacz strefowy multiroom Bose SA-5   Podłącz wzmacniacz z wybranymi przez siebie głośnikami Bose lub innej firmy, aby słuchać muzyki w dowolnym pomieszczeniu. Dzięki wzmacniaczowi multiroom Bose SoundTouch SA-5 możesz podłączyć dowolne…

Głośniki niewidzialne

Głośniki niewidzialne Postęp technologiczny w projektowaniu głośników pozwolił na zastosowanie ich w miejscach i formach dość nietypowych . Przykładem takiego nagłośnienia jest konstrukcja głośnika montowanego w ścianie kartonowo-gipsowej i następnie pokrycie ich cienką warstwą tynku. Pozwoliło to na całkowite schowanie głośników i jednocześnie wykorzystanie powierzchni ściany jako elementu konstrukcyjnego głośnika.

Wielu inwestorów chciałoby posłuchać muzyki bez konieczności "upiększania" głośnikami wyjątkowego wnętrza. Może to dotyczyć wielu zastosowań, poczynając od salonów, a na obiektach zabytkowych kończąc. Możliwości zastosowania są ogromne dzięki uniwersalności głośników i szerokiej gamie możliwości instalacyjnych -    ściana murowana, ściana g-k, sufit.

Poniżej przedstawiony jest sposób montażu głosników firmy Amina w płycie kartonowo-gipsowej z wykorzystaniem obudowy.

Innym typem "głośników" jest moduł, który umieszcza się na płaskiej powierzchni, np. szyba wystawowa, panele z pleksiglasu i wykorzystuję je się jako olbrzymia membrana głośnika służąca do nagłośnienia pomieszczenia.

Do kategorii głośników "niewidzialnych" można również zaliczyć głośniki przyjmujące formy np. lampy, które mogą być stosowane wszędzie tam gdzie nie jest możliwe naruszenie wystroju pomieszczenia lub gdy zależy nam na dyskretnym umieszczeniu głośnika, a nie jest możliwe zastosowania tradycyjnych głośników.

Innym sposobem na niewidzialność muzyki jest wykorzystanie do tego celu specjalnych głośników w formie kamieni. Ich kształt i kolor może zmylić nawet wprawne oko poszukiwacza źródła muzyki.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent